تبلیغات
goftego - اصول تهیه و نگهداری از میوه جات و سبزیجات را بدانید!

اصول تهیه و نگهداری از میوه جات و سبزیجات را بدانید!

تاریخ:چهارشنبه 6 بهمن 1395-09:06 ب.ظمفیدستان:

بهتر است قبل از تهیه میوه و سبزیجات به برخی موارد مهم دقت کنید و در این زمینه بیشتر دقت کنید سعی کنید .

نگهداری از میوه جات و سبزیجات

بهتر است قبل از تهیه میوه و سبزیجات به برخی موارد مهم دقت کنید و در این زمینه بیشتر دقت کنید سعی کنید به تازگی میوه عدم زدگی در آن بیشتر اهمیت دهید بوی میوه و رنگ آن در این زمینه کمک زیادی به شما خواهد کرد نگهداری از میوه جات و سبزیجات نیز در این بخش توضیح داده خواهد شد .

چگونه فلفل دلمه ای مناسب انتخاب کنیم؟ فلفل دلمه ای را تکان دهید و اگر صدای تخم های درونش نیامد یعنی تازه است. این کار کمک می کند از بیرون متوجه شوید درون فلفل دلمه ای چه خبر است.

نگهداری از میوه جات و سبزیجات

نگهداری از میوه جات و سبزیجات
پرتقال را بو کنید

پرتقال ها زمانی که به رسیده ترین حالت خود می رسند از درخت جدا می شوند. این میوه در واقع از زمان چیده شدن می میرد و از آنجا که مرده ها بوی بد می گیرند باید از بینی تان استفاده کنید. اگر بویی اسیدی داشته باشد پوست بیش از حد رسیده می شود. اگر پوستی روشن و صاف داشته باشد طعمش نیز به همان شکل خواهد بود. پرتقال بعد از قرار داده شدن در یخچال، ۴ تا ۵ روز دوام خواهد آورد.

ساقه‌ی سیب ها را چک کنید

دانه ها هستند که سیبی شیرین را می سازند اما ساقه نشان دهنده سن سیب است. ساقه سیب می تواند به خریدار بگوید که آیا سیب قابل خوردن است و یا همین حالا به سمت قهوه ای شدن رفته یا نه؟! به صورت ایده آل باید به دنبال سیبی باشید که ساقه اش سفت و محکم به آن چسبیده باشد. خنک نگه داشتن این میوه مورد علاقه نیوتن به کاهش سرعت پیر شدنش کمک می کند.

کاهوها را خشک نگه دارید

با اینکه بسیاری از فروشنده ها سعی می کنند روی کاهوهای خود قطرات آب بریزند آنها را مرطوب نگه دارند باید گفت این کار در واقع کاهو را کهنه می کند. قرار دادن کاهو در کیسه پلاستیکی نیز به همین شکل موجب خراب شدن زودتر آن خواهد شد.
بهتر است کاهو را در پاکت های کاغذی نگهداری کنید و تنها زمانی برگ های آن را بشویید که قصد استفاده کردنشان را دارید.

گوجه فرنگی ها گول زننده هستند

نگهداری از گوجه فرنگی ها کار ساده ای نیست و بر خلاف سیب، یخچال هم
نمی تواند کاری برایشان بکند. یخچال طعم گوجه فرنگی را از بین می برد.
اگر گوجه فرنگی اضافه آوردید بهتر است از آن سس درست کنید تا اینکه دوباره
بخواهید آن را به یخچال برگردانید.
این میوه قرمز رنگ آبدار ( بله میوه! سبزی نیست ) برای مسافرت ها نیز زیاد جالب نیست.
هیچ وقت گوجه فرنگی را سبز یا زرد نخرید، باید رسیده باشد، هرچه قرمزتر بهتر.

اسفناج را در یک پاکت کاغذی نگهداری کنید

با اسفناج نیز باید مانند کاهو رفتار کنید.
تنها برگ هایی را که می خواهید مورد استفاده قرار دهید را بشویید
و باقی را همیشه داخل یخچال نگهداری کنید. کیسه کاغذی بهتر از
پلاستیک می تواند رطوبت را نگه دارد و اجازه می دهد برگ های اسفناج
تا سه روز دوام بیاورند. از ساقه های زرد رنگ بپرهیزید و مطمئن شوید برگ ها خوب و سبز هستند.

فلفل دلمه ای را آرام تکان دهید

رنگ های مختلف فلفل دلمه ای روی دوام آن تاثیر می گذارند.
فلفل دلمه ای سبز رنگ یک هفته دوام می آورد و دیگر رنگ های فلفل دلمه ای چند روز بیشتر دوام ندارند.
فلفل دلمه ای را اگر در قفسه پایین یخچال قرار دهید و کمی هم مرطوبشان کنید چند روز بیشتر دوام خواهند آورد.
چگونه فلفل دلمه ای مناسب انتخاب کنیم؟ فلفل دلمه ای را
تکان دهید و اگر صدای تخم های درونش نیامد یعنی تازه است.
این کار کمک می کند از بیرون متوجه شوید درون فلفل دلمه ای چه خبر است.

موز تاریکی را دوست دارد

با عقل جور در می آید که میوه ای با این رنگ زرد، از غم و غصه بدش بیاید؟! بله!
موز از سرما خوشش نمی آید و اگر به صورت نرسیده منجمد شود دیگر هرگز رسیده نخواهد شد،
به همین خاطر است که توصیه می شود آنها را تا وقتی رسیده هستند خریداری کنید.
اگر موزی که خریدید هنوز سبز است و می خواهید سریع تر برسد کافیست آن را در پاکتی کاغذی قرار دهید تا روند رسیدنش تسریع شود.

در این مطلب نحوه نگهداری از میوه جات و سبزیجات را بطور مختصر آموختید.

دکتر کرمانی

اصول تهیه و نگهداری از میوه جات و سبزیجات را بدانید!لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

بهترین شیوه‌ی نگهداری میوه و سبزیجاتنگهداری از میوه و سبزیجات به طوری که بیشترین میزان ویتامین‌ها و فیبرهایشان را حفظ آشنایی با نحوه نگهداری و استفاده از قارچنحوه نگهداری قارچ نگهداری و مصرف قارچ،روش های مصرف قارچ،طرز تهیه مربا قارچاصول نگهداری مواد غذایی و تاریخ انقضا آرشیو …در این تاپیک در مورد مواد غذایی میزان فساد پذیری و نکات مربوط به نگهداری و تاریخ آموزش خانه داری ، نکات خانه داری مفید سایت خانه داری خانه داری و تزئیناتخانه داری وخلاقیتخانه داری و آشپزیخانه داری در هتلخانه داری هتل عصر ایرانسایت تحلیلی خبری ایرانیان سراسر جهان خبرهای علمی فرهنگی هنری ورزشی سیاسی و در عصرایرانکلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان …جهت رفاه شما کاربران محترم، رژیم غذایی غیر حضوری را پایه گذاری کرده ایم در این رژیم رابطه تغذیه قبل از بارداری و باهوش شدن کودکبرای با هوش تر شدن و زیباتر شدن كودك چه اصول تغذیه ونكاتی را قبل از بارداری ودر حین داروکده بانک تخصصی محصولات داروخانهمحصولات آرایشی گینو را از یک داروخانه معتبر تهیه کنیدمطالب زیبا پندآموز و جالب متنوع و برچیده از …مرض قند فشار خون کمر درد پادرد و انواع دردهای جسمی افسردگی تنگی نفس آسم چاقی راز جوانی و زیبایی بازیگران ایرانی فاش شد آکاراز جوانی و زیبایی بازیگران ایرانی فاش شدبا این رازهای جوانی و زیبایی آشنا شوید بهترین شیوه‌ی نگهداری میوه و سبزیجات نگهداری از میوه و سبزیجات به طوری که بیشترین میزان ویتامین‌ها و فیبرهایشان را حفظ کنند آشنایی با نحوه نگهداری و استفاده از قارچ نحوه نگهداری قارچ نگهداری و مصرف قارچ،روش های مصرف قارچ،طرز تهیه مربا قارچاصول نگهداری از آموزش خانه داری ، نکات خانه داری مفید سایت خانه داری، آکا خانه داری و تزئیناتخانه داری وخلاقیتخانه داری و آشپزیخانه داری در هتلخانه داری هتلخانه نگهداری مواد غذایی و تاریخ انقضا آرشیو در این تاپیک در مورد مواد غذایی میزان فساد پذیری و نکات مربوط به نگهداری و تاریخ انقضای آنها عصر ایران هر چند رییس جمهوری در پاسخ به یکی دو پرسش احتیاط به خرج داد و نخواست بر پایه شایعه یا آرزو کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان رژیم جهت رفاه شما کاربران محترم، رژیم غذایی غیر حضوری را پایه گذاری کرده ایم در این رژیم، برنامه رابطه تغذیه قبل از بارداری و باهوش شدن کودک برای با هوش تر شدن و زیباتر شدن كودك چه اصول تغذیه ونكاتی را قبل از بارداری ودر حین بارداری و داروکده بانک تخصصی محصولات داروخانه محصولات آرایشی گینو را از یک داروخانه معتبر تهیه کنید مطالب زیبا پندآموز و جالب متنوع و برچیده از اینترنت مطالب زیبا پندآموز و جالب متنوع و برچیده از اینترنت همه چیز از همه جا مطالب منتخب از راز جوانی و زیبایی بازیگران ایرانی فاش شد آکا راز جوانی و زیبایی بازیگران ایرانی فاش شدبا این رازهای جوانی و زیبایی آشنا شوید

مطلب اصول تهیه و نگهداری از میوه جات و سبزیجات را بدانید! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :اصول تهیه و نگهداری از میوه جات و سبزیجات را بدانید!
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d8%b5%d9%88%d9%84-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d9%88-%d9%86%da%af%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%db%8c%d9%88%d9%87-%d8%ac%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d8%b3%d8%a8%d8%b2%db%8c%d8%ac%d8%a7/


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر